Wyjście do kina 

2023-09-15

„Film to życie, z którego wymazano plamy nudy” - Alfred Hitchcock

Współczesny świat oferuje nam wiele możliwości technicznych. Dzisiaj film - z odpowiednimi efektami można obejrzeć w domu: przed telewizorem, na tablecie, telefonie – w towarzystwie lub w pojedynkę. W kinie fajne jest to, że mamy obok siebie tłum ludzi, którzy tak, jak my przeżywają poszczególne sceny, ale nade wszystko swoją obecnością stwarzają właściwą dla tego miejsca atmosferę…

Mając to na uwadze, w dniu 14 września dziewczęta i chłopcy mieszkający w naszym internacie wybrali się na popołudniowy seans do kina. Celem wycieczki była m.in. integracja, ponieważ w grupie kilkudziesięciu osób znaleźli się nie tylko dotychczasowi mieszkańcy internatu, ale i nasi młodsi koledzy. Zależało nam również na edukacji medialnej, wdrażaniu nawyków właściwego zachowania się w miejscach publicznych, zachęcaniu do obcowania z kulturą i sztuką, rozumieniu wartości takich, jak dobro, prawda, przyjaźń oraz uczeniu zagospodarowania czasu wolnego w sposób ciekawy i pożyteczny.

Po seansie zauważyliśmy uśmiechnięte buzie, wszyscy byli w dobrych nastrojach i ochoczo dyskutowali na temat obejrzanego filmu, co pozwoliło nam wysnuć wniosek, że wyjście było udane i należy je powtórzyć.

Droga młodzieży, czekamy na kolejne Wasze propozycje, dorzucimy swoje i podążymy w kierunku nowej przygody!

Wychowawcy: Małgorzata Lewicka-Kyc i Jarosław Matuszkiewicz