Wieczorek integracyjny

2023-10-02

27 września z inicjatywy wychowawczyni Małgorzaty Lewickiej-Kyc odbyło się I Spotkanie Integracyjne Wychowanków Internatu IV LO.


Późnym popołudniem młodzież wraz z kierownikiem, panią Barbarą Balogh i wychowawcami zebrała się przy wiacie grillowej na terenie miasteczka studenckiego by uczestniczyć w zabawach integracyjnych. Za organizację spotkania odpowiedzialna była grupa IV A chłopców, ale w przygotowania włączyli się także inni wychowankowie.    

Młodzież pomogła rozpalić grilla i przypiec kiełbaski. Po kolacji przystąpiliśmy do dalszej części spotkania, a mianowicie przedstawienia mieszkających w internacie rodzeństw. Warto dodać, że jest ich w sumie siedem. Później były tańce. Wszyscy ruszyli do popularnej i bardzo lubianej, nie tylko przez młodzież, belgijki. Lepszemu poznaniu się służyły zabawy integracyjne. Miały one na celu przełamanie barier i pokonanie nieśmiałości w nawiązywaniu nowych kontaktów. Ponieważ w udanej integracji chodzi o to, by poznać się nie tylko z imienia i nazwiska, ale przede wszystkim z trochę innej strony, ważnym punktem programu był występ uzdolnionych muzycznie chłopców. Zagrali oni kilka znanych szlagierów gromadząc wokół siebie rozśpiewaną młodzież. Nie zabrakło też czasu na rozmowy indywidualne. W otoczeniu wiaty grillowej można było zauważyć grupki konwersującej ze sobą młodzieży. Wieczorek przy grillu zamknęliśmy pląsami w rytm belgijki.

Mamy nadzieję, że spotkanie integracyjne dla naszej młodzieży przyczyni się do nawiązania nowych znajomości, pozytywnie wpłynie na wzajemne relacje oraz miłą, życzliwą atmosferę.