Podsumowanie I etapu projektu „Drapaki dla Felineusa”

2023-12-06

1 grudnia nasze wychowanki pod opieką wychowawczyni Beaty Andres udały się z własnoręcznie wykonanymi drapakami dla kotów do „KOTŁOWNIA„, gdzie był organizowany Bazarek Charytatywny „Fundacji Felineus”.

Fundacja prowadzi działania adopcyjne, promocyjno-informacyjne, charytatywno-pomocowe w Internecie i współpracuje z innymi organizacjami. Działalność Fundacji Felineus na dzień dzisiejszy jest możliwa tylko dzięki darowiznom i środkom pochodzącym od osób prywatnych, sprzedaży rzeczy należących do wolontariuszy lub przez nich wykonanych. Fundacja nie jest wspomagana przez dotacje ani stałe fundusze, dlatego od ubiegłego roku w naszym Internacie prowadzimy zajęcia podczas których wykonujemy przedmioty, które później przekazujemy do sprzedania na Bazarkach Charytatywnych. W poprzednim roku szkolnym robiliśmy skórzane breloczki-koty, które bardzo się spodobały.

W roku bieżącym przyszedł nam do głowy pomysł, aby zrobić drapaki dla kotów. Do ich wykonania użyliśmy szpul na kable elektryczne, sznurka i poduszek. Grupa wychowanków w każdej wolnej chwili czyściła szpule, malowała je i okręcała sznurkiem. Ważnym dodatkiem były poduchy wykonane na szydełku z wełny alpaczej. Przygotowując je młodzież miała okazję nauczyć się szycia i szydełkowania.

Pierwszy gotowy drapak został przetestowany w „Fundacji Felineus”. Koty rywalizowały o niego, dlatego uznałyśmy, że nasz wyrób się sprawdził. Kolejne trzy drapaki zostały przekazane na Bazarek Charytatywny w „KOTŁOWNIA„ gdzie również bardzo się spodobały, a to dało nam motywację do tworzenia następnych.

Przy okazji wizyty w „KOTŁOWNIA„ miło spędziłyśmy czas z podopiecznymi kosztując pysznych ciast. Mamy nadzieję, że to nie była nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.