Nasze żonkile zapuszczają korzonki…

2023-10-24

Internat IV LO kontynuuje udział w akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Celem akcji jest szerzenie idei opieki hospicyjnej.

Podobnie jak w roku ubiegłym młodzież naszego internatu pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Lewickiej-Kyc zasadziła cebulki żonkili w specjalnie przygotowanym pojemniku. Tym razem w inicjatywę zaangażowali się chłopcy. W dniu 11 października przedstawiciele płci męskiej sprawnie zasadzili sadzonki i teraz wszyscy cierpliwie będziemy oczekiwać na ich wzrost. Mamy nadzieję, że na wiosnę pod oknami naszego internatu zrobi się żółto od żonkili, a wyhodowane kwiaty, rozdane za wolne datki, wspomogą działalność Fundacji.  

Sama akcja to nie tylko „edukacja ekologiczna”, ale przede wszystkim akt solidarności z osobami cierpiącymi, nieuleczalnie chorymi, oczekującymi naszej pomocy. Poprzez udział w tym przedsięwzięciu młodzież uczy się dostrzegać potrzeby innych, wzmacnia i buduje u siebie poczucie sprawczości, co miejmy nadzieję pomoże jej w przyszłości stawić czoła wyzwaniom, zmieniać świat na lepszy, zauważać, że to, co robi ma sens. To też uczenie się właściwych postaw społecznych i współpracy z innymi, w tym środowiskiem lokalnym.

Akcja „Pola Nadziei” organizowana jest na terenie województwa podkarpackiego po raz czwarty. Nasza placówka uczestniczy w niej po raz drugi.