Internat IV LO włączył się w Akcję „Pola Nadziei”

2023-04-27

Akcja „Pola Nadziei” ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie organizacji, które tę opiekę zapewniają. Odbywa się ona w całej Polsce, również na Podkarpaciu.    

Każdego roku jesienią uczniowie szkół i przedszkoli, pracownicy firm i osoby indywidualne sadzą cebulki żonkili. Wiosną kwiaty są ścinane i rozdawane przez wolontariuszy za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Kwesty odbywają się przy sklepach oraz w rzeszowskich parafiach. Wybrano żonkila, ponieważ jest on nieodłącznym elementem opieki hospicyjnej.

W tym roku również wychowankowie naszego internatu przyłączyli się do tej akcji. Pielęgnowaliśmy zasadzone w październiku cebulki, a one rosły w swoim tempie. Wiosenne słońce je ogrzewało, a deszcz zraszał. 20 kwietnia kwiaty zostały ścięte i dostarczone do siedziby dziecięcego hospicjum. W minioną niedzielę zarówno żywe kwiaty jak i żonkile wykonane wcześniej przez naszą młodzież z krepiny, były rozdawane mieszkańcom Rzeszowa.